GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Urna 6183171
*
nr 618 3171
Urna
Keramik, höjd: 30
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 januari 2010
kl 18:31:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/1 22:38:48
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik urna
-
4231 Trädgårdsurna
Gjutjärn, diameter. Längd: 52 cm, höjd: 36 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:08
-
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:17
-
3374 Urna
porslin, Japan, handmålad blomdekor. Höjd: 56 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:53
*
Urna
nr 618 3171
Urna
Keramik, höjd: 30
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 januari 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/1 22:38:48 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik urna
-
4231 Trädgårdsurna
Gjutjärn, diameter. Längd: 52 cm, höjd: 36 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:08 -
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:17 -
3374 Urna
porslin, Japan, handmålad blomdekor. Höjd: 56 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:53